یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۶

با حضور سرپرست شهرداري قزوين؛

اقدامات ستاد ساماندهي تسهيلات محرم و ستاد مهر شهرداري قزوين تشريح شد

اقدامات ستاد ساماندهي تسهيلات محرم و ستاد مهر در جلسه‎اي با حضور علي صفري سرپرست شهرداري قزوين تشريح شد.

برنامه‌هاي ستاد ساماندهي تسهيلات محرم و ستاد مهر رضايت‌بخشي بيشتري ايجاد کند

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ سيد مهدي کاظمي معاون خدمات شهري شهرداري قزوين در اين جلسه گفت: بايد اجراي برنامه‌هاي ستاد ساماندهي تسهيلات محرم و ستاد مهر امسال منسجم‌تر صورت گيرد.

وي بيان کرد: اقدامات امسال نسبت به سال‌هاي گذشته براي استقبال از مهر و ارائه خدمات در ايام محرم بايد باشکوه‌تر باشد و رضايت‌بخشي بيشتري ايجاد شود.

کاظمي بيان کرد: بايد سامانه 137 در اين ايام 24 ساعته پاسخگوي مشکلات شهروندان باشد و از تمام ظرفيت‌ها براي حل مشکلات شهروندان استفاده شود.

مسابقه بزرگ عاشورايي برگزار مي شود

محمدصادق آريان، معاون فرهنگي و هنري سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين نيز در اين جلسه گفت: در 7 سال گذشته توانستيم با راهاندازي ستاد ساماندهي تسهيلات محرم، خدمات خوبي به شهروندان ارائه کنيم.

وي افزود: در سال گذشته 161 مجوز به هياتهاي مذهبي و 132مجوز براي برپايي ايستگاه صلواتي و 32مجوز براي تکيه و طاق نصرت صادر شد که در سال جاري تلاش داريم در راستاي کاهش گره هاي ترافيکي تعداد ايستگاه صلواتي را کاهش دهيم.

آريان با بيان اينکه در سال گذشته 80مجوز ايمني براي مساجد و تکايا صادر شد، گفت: جلسات مختلفي براي ارائه خدمات به شهروندان در ايام محرم در زمينه هاي مختلف برگزار شده است.

اين مسوول گفت: هر ساله از همه هيات مذهبي، ايستگاه هاي صلواتي بازديد به عمل مي‌آيد و بسياري از موضوعات مانند استفاده از بنرهاي غيرمجاز و شمايل تذکر داده مي‌شود.

70مجوز براي برپايي ايستگاه صلواتي در شهر قزوين

وي بيان کرد: امسال براي برپايي 70 ايستگاه صلواتي مجوز صادر شده است و همه مجوزهاي که سازمان تبليغات اسلامي به هيات مذهبي ارائه مي‌کند به نام است و همه ارائه خدمات در آن اطلاع رساني شده است.

وي به مشکلات سد معبر در ايام محرم در مسيرهاي پرازدحام عزاداري اشاره و بيان کرد: سد معبر و ترافيک از مشکلات اساسي در اين ايام است که بايد توجه ويژه به آن شود.

آريان از برگزاري مسابقه بزرگ عاشورايي خبر داد و گفت: در اين مسابقه همه شهروندان با نگاه رعايت اصول بهداشتي و ايمني، نظافت، ترافيک از ايام محرم عکسبرداري مي کنند.

وي بيان کرد: از تصاوير سال هاي گذشته در ايام محرم در 5مدرسه، 2 دانشگاه و 6 مسجد نمايشگاه عکس برپا خواهد شد.

اين مسوول گفت: همايشي با حضور  همياران محرم و ائمه جماعات شهر قزوين برگزار خواهد شد که همه دغدغه هاي شهري در اين همايش مطرح خواهد شد.

وي بيان کرد: در اين ايام 480 هميار پليس براي هدايت و ساماندهي ترافيک فعاليت خواهند کرد.

جانمايي ايستگاه‌هاي صلواتي براي کاهش بار ترافيکي به درستي انجام شود

وهاب ميزاني، معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين نيز در اين نشست گفت: براي کاهش بارترافيکي در ايام محرم بايد جانمايي ايستگاه‌هاي صلواتي به درستي انجام شود و اين ايستگاه ها خود باعث گره ترافيکي نشوند.

ميزاني گفت: همه هيات‌هاي مذهبي بايد يک رابط ترافيکي داشته باشند و اين موضوع در سال گذشته براي هماهنگي بيشتر و عدم ايجاد مزاحمت براي شهروندان انجام شد و رابطان ترافيکي هيات‌هاي مذهبي کمک خوبي به بازگشايي گره هاي ترافيکي کردند.

وي با اشاره به ارائه خدمات اتوبوسراني به شهروندان به صورت رايگان در عاشورا و تاسوعا افزود: براي اولين بار در سال جاري ايستگاه دوچرخه ايجاد خواهد شد تا شهروندان دوچرخه‌هاي خود را تحويل ايستگاه بدهند و بعد از بازگشت از مراسم سوگواري دوباره از اييستگاه تحويل بگيرند که اين مهم در کاهش بارترافيکي بسيار موثر است.

وي با اشاره به اقدامات ستاد مهر گفت: براي بازگشايي مدارس اقداماتي هر ساله انجام مي شود و امسال نيز رنگ آميزي و شستشوي معابر، فضاسازي شهر، زمان بندي چراغ هاي هوشمند متناسب با ترافيک، خط کشي طول عرضي گذرهاي عابر پياده به خصوص در مسير مدارس و سرويس و تامين و نگه داري چراغ هاي راهنمايي شهر انجام خواهد شد.

ميزاني گفت: امسال توجه ويژه به موضوع سرويس مدارس شده است و اين مهم تردد والدين را حذف خواهد کرد و در کاهش بار ترافيکي موثر خواهد بود.

اين مقام مسوول پيشنهاد استفاده رايگان از اتوبوس هاي شهري در اول مهر ماه و روز عاشورا و تاسوعا و پخش زنده مسيرهاي عزاداري و مسيرهاي ترافيکي از صدا و سيما را در اين جلسه داد.

وي بر صادر نشدن مجوز براي حفاري ها در زمان بازگشايي مدارس، نظافت ويژه معابر اطراف مدارس و شستشوي ديوارهاي مدارس تاکيد کرد.

ساماندهي دستفروش ها در مسيرهاي پرازدحام عزاداري

پيمان پژمانفرد، مدير منطقه يک شهرداري قزوين نيز گفت: مناطق بايد در جريان برپايي ايستگاه هاي صلواتي باشند تا بتوانند هماهنگي هاي لازم را داشته باشند.

وي افزود: ميزان دستفروش‌ها در مسيرهاي پرازدحام عزاداري هر ساله افزايش پيدا مي کند و باعث سد معبر مي‌شوند و بايد تلاش شود تا اين موضوع مديريت شود.

امنيت و رفاه شهروندان در برگزاري مراسم‌هاي عزاداري تامين شود

نماينده نيروي انتظامي در اين جلسه نيز گفت: بايد در برگزاري مراسم‌هاي عزاداري حتما امنيت و رفاه شهروندان تامين شود و تکايا براي فعاليت حتما مجوز داشته باشند.

وي تاکيد کرد: بايد تلاش شود با هماهنگي و مشارکت گره‌هاي ترافيکي باز شود و اطلاع رساني درست و به موقع در همه زمينه‌ها به شهروندان ارائه شود.

مشارکت‌ها براي ارائه خدمات بهتر به شهروندان بيشتر شود

نماينده پليس راهور نيز در اين جلسه بيان کرد: تلاش شود تا مشارکت ها براي ارائه خدمات بهتر به شهروندان بيشتر شود و همچنين فعاليت ايستگاه هاي صلواتي حتما بر اساس مجوز باشد.

ذبح مکانيزه به صورت سيار در ايام محرم انجام مي‌شود

اميرعلي محمدي‌ها، مدير اجرايي سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين نيز در اين جلسه گفت: 64گروه 5نفره در تمام مسيرهاي عزاداري از خيابان نادري تا سلامگاه براي نظافت و پاکيزگي شهر در ايام محرم به خصوص روزهاي عاشورا و تاسوعا فعاليت خواهند کرد.

وي با تاکيد بر تمرکز مديريت در ايام محرم در مرکز شهر افزود: امسال براي اولين بار در کارگروه خانه سلامت تصميم گيري شد تا ذبح مکانيزه به صورت سيار انجام شود و بعد از ذبح مکانيزه محل ذبح سريع شستشو ميشود.

اين مسوول گفت: در مسيرهاي عزاداري 165 مخزن مکانيزه وجود دارد و علاوه بر مخزن هاي مکانيزه 120سطل زباله فانتزي در مسير عزاداري در سال گذشته نصب شد که امسال اين تعداد سطل زباله ها را به 270تعداد افزايش خواهيم داد و ارتفاع اين سطل زباله ها افزايش پيدا خواهد کرد.

اين مسوول بيان کرد: در اين ايام 560نفر نيروي کارگري و 72 نيروي نظارتي مشغول فعاليت هستند و از 43 دستگاه سنگين و 63دستگاه نيمه سنگين براي حمل زباله دراين ايام استفاده مي کنند.

محمدي‌ها  گفت: در اين ايام 12 تن افزايش زباله داريم و همه اقدامات اين مجموعه در راستاي حفظ محيط زيست است.

تعويض پرچم بزرگ شهر در ضلع شمال غربي ميدان نصر با طرح ويژه محرم

داريوش قاسمي، مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري قزوين نيز از شروع فضاسازي شهر به مناسبت ايام محرم قبل از ماه محرم خبر داد.

قاسمي افزود: براي اولين بار سازمان زيباسازي اقدام به نصب 60 عدد کتل با ارتفاع 4 ونيم متر در 2 طرف خيابان سپه با موضوع محرم نصب خواهد شد که جلوه خاصي به اين خيابان خواهد داد.

وي همچنين از نصب 34 عدد پرچم عمودي با عنوان باز اين چه شورش  است در 2طرف خيابان سپه براي اولين بار خبر داد.

مدير عامل سازمان زيباسازي شهرداري قزوين در ادامه از نصب بيش از 340 عدد پرچم در ميادين و تقاطع‌هاي همسطح شهر بر روي پايه پرچم‌ها نيز خبر داد و گفت: اين پرچم‌ها با موضوع ياحسين نصب خواهند شد.

اين مسوول همچنين از خريد و نصب بيش از 20 هزار متر ريسه پارچه در  خيابان‌ها و مسيرهاي عزاداري  خبر داد.

قاسمي در ادامه از تعويض پرچم بزرگ شهر در ضلع شمال غربي ميدان نصر با طرح ويژه محرم نيز خبر داد.

قاسمي گفت: اين سازمان در اين ايام و در شب‌هاي هفتم تا دهم ماه محرم که عزاداران به امامزادهاي امام زاده علي (ع) ، امامزاده آمنه خاتون ، امام زاده سلطان سيد محمد و امامزاده حسين مي روند با همکاري نيروي انتظامي اقدام به نصب بيش از 3هزار متر داربست براي ايمني عزاداران مي‌کند.

آماده‌باش کامل سازمان آتش‌نشاني شهرداري قزوين

ابوالفضل ذوالقدر، مديرعامل سازمان آتش نشاني شهرداري قزوين نيز گفت: دستورالعمل هاي ايمني براي مساجد و تکايا صادر شده است و از مساجد و تکايا در رابطه با رعايت مسائل ايمني بازديد به عمل آمده است.

وي گفت: به همه مساجد و تکايا و برخي مدارس شارژ رايگان کپسول آتش نشاني به همراه آموزش استفاده از کپسول داده شده است.

وي اظهار کرد: سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين در اين ايام آماده‌باش کامل است.

توجه ويژه به فضاي سبز در زمان برپايي تکايا و ايستگاه‌هاي صلواتي

مظفري، مديرعامل سازمان پارک ها و فضاي سبز شهرداري قزوين نيز گفت: در زمان نصب داربست ها براي برپايي تکايا و ايستگاه هاي صلواتي بايد توجه ويژه‌اي شود تا فضاي سبز تخريب نشود و نکات ايمني رعايت شود.

وي بيان کرد: در اين ايام توجه ويژه به  سرويس‌هاي بهداشتي عمومي خواهد شد و همچنين بايد توجه ويژه به روشنايي اطراف فضاهاي باز امام زاده حسين(ع) و سلطان سيد محمد شود.

وي گفت: در راستاي بازگشايي مدارس هرس درختان همه مدارس انجام خواهد شد.

تبليغات هيات‌هاي مذهبي در شهر ساماندهي شود

علي رضا منجم، رئيس اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين نيز گفت: بايد از موازي کارهاي سمن هاي محيط زيست و نيروهاي خدمات شهري جلوگيري  شود و هماهنگيهاي منسجم‌تري صورت گيرد.

وي بيان کرد: بايد توجه ويژه به نقاط مهم عزاداري در سلطان سيد محمد، حليمه خاتون، حسينيه اميني ها، آسدجمال و امام زاده حسين(ع) شود.

منجم تاکيد کرد: بايد همچنين توجه ويژه به نکات بهداشتي ذبح گاو در معابر شود که مشکلات زيست محيطي و بهداشتي فراواني به همراه دارد.

وي با تاکيد بر ساماندهي تبليغات هيات‌هاي مذهبي در شهر گفت: بايد مسيرهاي عزاداري دسته جات مشخص و ساماندهي شود تا از گره هاي ترافيکي جلوگيري به عمل آيد.

منجم پيشنهاد داد: در سه شب آخر دهه اول محرم پارکينگ هاي مسيرهاي عزاداري و استفاده از اتوبوس در روزهاي عاشورا و تاسوعا رايگان باشد.

اين مسوول با تاکيد بر ساماندهي تخلفات ساختماني و سد معبرها در اين ايام ابراز کرد: هماهنگي هاي لازم با صداوسيما و راديو شهر براي اطلاع رساني از اقدامات اين مجموعه در ايام محرم صورت گيرد.

استقرار عابريار در 3 تقاطع در شهر قزوين

 سعيد جهانگيري، مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين نيز گفت: از اول تا 15 مهر در تقاطع‌هاي چهارراه خيام، چهارراه شهرداري و چهارراه فلسطين عابريار براي ساماندهي ترافيک مستقر خواهند شد.

وي افزود: با همکاري پليس راهور براي 30مدرسه، هر مدرسه براي 3 دانش آموز  صوت، جليقه و کلاه پليس راه تهيه شده است تا براي هدايت دانش آموزان از عرض خيابان استفاده کنند.

عمليات حفاري تعطيل است

علي رضا هنرور، مدير هماهنگي امور اجرايي شهرداري قزوين نيز گفت: از 35 شهريورماه تا 5 مهرماه عمليات حفاري تعطيل است و هيچ مجوزي در اين زمينه داده نمي شود.

مکاتبات لازم براي هماهنگي با اصناف در زمينه سد معبر صورت گرفته است

عمويي، رئيس ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي کشاورزي شهرداري قزوين نيز گفت: مکاتبات لازم براي هماهنگي با اصناف در زمينه سد معبر صورت گرفته است و تاکنون 7 مجوز براي استقرار فروش دام زنده صادر شده است.

1430 دستگاه تاکسي براي سرويس مدارس

تقوي معاون برنامه‌ريزي سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين نيز گفت: 1430دستگاه براي سرويس مدارس تامين شده است و همه رانندگان سرويس مدارس داراي مجوز هستند.

وي افزود: امسال براي اولين‌بار سامانه پايش ناوگان دانش آموزي (سپند) شروع بکار خواهد  کرد و بر اساس اين سامانه، اولياء از زمان پياده شدن از سرويس را از طريق پيامک در جريان خواهند گرفت.

تقوي گفت : امسال تلاش شده است از ناوگان تاکسيراني نو براي سرويس مدارس استفاده شود.

230 دستگاه اتوبوس بازسازي شده وارد ناوگان شهرداري قزوين مي‌شود

اسماعيل عرشيان، قائم مقام سازمان اتوبوسراني شهرداري قزوين نيز در اين جلسه گفت: به مناسبت بازگشايي مدارس،230 دستگاه اتوبوس بازسازي شده وارد ناوگان شهرداري قزوين مي‌شود.

وي بيان کرد: در روز اول مهرماه و روز عاشورا و تاسوعا استفاده از اتوبوس‌ها رايگان است و اين اقدام در راستاي رفاه حال شهروندان صورت مي‌گيرد.

وي تاکيد کرد: در صورت مشاهده شهروندان براي دريافت کرايه در اين روزها، حتما شهروندان به شهرداري قزوين اطلاع‌رساني کنند.

 

پايان پيام 

تصاویر مرتبط