English (United States) Persian (Iran)
امروز: چهارشنبه، 30 خرداد 1397 
English (United States) Persian (Iran)
تازه هاي خبر

چاپ

اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين:

شهرداري قزوين براي مقابله با مشکلات احتمالي سرما در آماده‌باش کامل است

با توجه به فرا رسيدن فصل سرد و امکان بارش برف و در پي آن وقوع يخبندان، شهرداري قزوين آمادگي براي مقابله با مشکلات احتمالي فصل سرما را دارد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ در اين آماده‌باش سازمان عمران شهرداري قزوين با 37 دستگاه ماشين آلات سنگين براي موارد ضروري و برف روبي در آماده باش کامل قرار دارد که از اين تعداد 14 دستگاه در محل پارکينگ به حالت آماده باش مستقر گرديده و بقيه ضمن فعاليت هاي جاري آماده اضافه شدن به اکيپ هاي برف روبي را دارد.

بر اساس اين گزارش؛ 10دستگاه کاميون برف روبي، 4دستگاه کاميون نمک پاش، 3 دستگاه لودر، يک دستگاه باب کت، 4دستگاه گريدر و 15دستگاه کاميون حمل بار برف از ماشين آلات سنگين سازمان عمران شهرداري قزوين است.

در اين گزارش آمده است؛ سازمان آتش نشاني شهرداري قزوين نيز در اين آماده باش در صورت ايجاد هر گونه تصادفات جاده اي و هر گونه حوادث ناشي از ريزش برف و باران با پتانسيل 156تن نيروي انساني و 32 واحد خودرويي در 3 شيفت کاري توان امداد رساني در شهر قزوين را به صورت 24 ساعته دارد و بسته به نوع حادثه واحدهاي خودرويي قابليت اعزام دارند.

بر اساس اين گزارش؛ سازمان پارک ها و فضاي سبز شهرداري قزوين نيز در اين ايام آماده باش است و داراي تجهيزات پيماني 6 دستگاه خودرو وانت، 10دستگاه اره موتوري و 30نيروي انساني است.

بر اساس اين گزارش؛ سازمان پارک ها و فضاي سبز شهرداري قزوين داراي تجهيزات اماني 15 عدد جعبه ابزار ويژه بحران، 2 دستگاه خودرو بالابر، 4دستگاه اره موتوري و 10نفر نيروي انساني است.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ به منظور تامين رفاه حال شهروندان و خدمات‌رساني تفاهم‌نامه‌اي ويژه فصل بحران و سرما مابين سازمان پسماند و سازمان عمران شهرداري قزوين منعقد شده است.

بر اساس اين گزارش؛  براساس اين تفاهم‌نامه تجهيزات و ماشين‌آلات براي فصل سرما از جمله 12 دستگاه برف‌روب، 3 دستگاه گريدر، 2 دستگاه لودر، 12 دستگاه خاور، 2 دستگاه بابکت و 4 دستگاه مکانيزه شن‌پاش به سازمان پسماند تحويل داده شده است.

در اين گزارش آمده است؛ به منظور انجام عمليات شن‌پاشي در روزهاي سرد 400 نفر نيروي کارگري و نظارتي آماده‌باش هستند اين امر در حالي بوده که 120 مخزن مخصوص شن‌پاشي نيز در 120 نقطه شهر جانمايي شده است.

بر اساس اين گزارش؛ عمليات شن‌پاشي به 2 روش سنتي و مکانيزه در معابر اصلي و فرعي انجام مي‌شود اما در صورت بروز شرايط حاد و سرماي شديد نيروهاي انساني در پياده‌روها نيز با ادوات مخصوص عمليات يخ‌شکني انجام خواهند داد.

در اين گزارش آمده است؛ در صورتي که سازمان يا نهادي در حوزه شهري درخواست جانمايي مخزن شن‌‌پاشي داشته باشد مي‌تواند نسبت به خريداري باکس اقدام کرده و شن مخصوص از سوي سازمان پسماند به صورت رايگان در اختيار آن‌ها قرار مي‌گيرد.

پايان پيام 

  •  
     
صفحه اصلي  |  حوزه هماهنگي خدمات شهري  |  معرفي معاونت  |  ارتباط با ما  |